Jaki garaż będzie dobry dla naszego samochodu?

garaz-lead

Każdy, kto posiada samochód, wie, że parkowanie na dłuższy czas pod gołym niebem źle na nie wpływa. Prócz sezonu jesienno-zimowego wsiadanie do samochodu oblepionego kurzem i błotem, zasypanego przez śnieg lub zaszronionego samochodu jest już wystarczająco niewygodne dla nas, ale wystawiona na takie warunki karoseria jest skazana na szybsze pokrycie się rdzą. Może więc czas pomyśleć nad własnym garażem?

Co mamy do wyboru?

Przede wszystkim warto wiedzieć, jakie mamy możliwości do wyboru. Możemy zdecydować się na garaż z blachy, budowany tak samo, jak większe hale blaszane lub zdecydować się na klasyczną cegłę i wznieść garaż murowany. Konstrukcje z blachy już dawno przestały być byle jakimi, rozpadającymi się barakami a technologia wykorzystywana w dzisiejszych czasach potrafi zapewnić coraz lepsze warunki garażowania naszych „czterech kółek”.

Garaż z cegły

Oba rozwiązania mają swoje zalety. Garaż murowany, po odpowiednim przygotowaniu będzie świetnie izolował temperaturę wewnątrz niego i poprzez swoje wykonanie, odznaczać się będzie solidnością większą niż blacha. Jako wady można uznać większe środki pieniężne oraz dłuższa ilość czasu potrzebne do skończenia całego projektu.

Garaż z blachy

A co z garażami wykonane z blachy stalowej? Ich zalety to prostota i lekkość konstrukcji, pozwalające na postawienie jej w każdym, wybranym przez nas miejscu. Dodatkowo wykorzystywanie innowacyjnych materiałów w ocieplaniu garażu pozwala na dorównanie pod tym względem klasycznej cegle.

Cena

A jak to wygląda przy rozpatrywaniu wszystkiego pod względem cenowym? Postawienie garażu z blachy zabezpieczonej przy pomocy ocynkowania może zamknąć się nawet w 2500 do 3000 złotych. Cena oczywiście zależeć będzie od rodzaju używanej blachy, sposobie ocieplenia i samym projekcie garażu.

To, na jaki garaż się zdecydujemy, zależeć będzie tylko od tego, jaki mamy fundusz i co preferujemy. Nieważne co wybierzemy, najważniejsze jest to, że nasz samochód w garażu będzie zabezpieczony przed nieprzyjaznymi warunkami atmosferycznymi i przede wszystkim – kradzieżą.