Klasyk czyli BMW E30

8

BMW e30 to chyba w dzisiejszych czasach jeden z najbardziej pożądanych klasyków jakie można znaleźć na rynku. Oczywiście trudno znaleźć egzemplarz, który nie wymagałby od nas pracy a jeśli taki znajdziemy to kosztuje niebotyczne pieniądze, zależy co kto chce i jaki ma budżet. Bo przecież jest grupa ludzi, która woli mieć wszystko gotowe i praktycznie nic już z samochodem nie robić tylko jeździć i dolewać paliwa. Są też takie osoby, które kupią praktycznie „złom” aby go po swojemu od zera zbudować i naprawić we własnym zakresie lub z pomocą mechaników. Jest to hobby wymagające i czasu i niestety nie małych pieniędzy. Myślę jednak, że sam bym skorzystał z drugiej opcji, zrobić wszystko po swojemu od lakieru po wnętrze i alufelgi, nawet jeśli wymagałoby to paru lat. Efekt byłby taki jaki sobie zamarzyliśmy i satysfakcja z dokonanej pracy przeogromna. Niestety trzeba do tego mieć jako takie warunki, żeby gdzieś samochód trzymać bo pod blokiem raczej ciężko i przydałby się garaż lub jakaś działka.

niebieskie bmw e30

Nawet po mimo upływu czasu trudno znaleźć osobę, która powiedziałaby że sylwetka e30-stki jest przestarzała, ba! Na pewno pojawiliby się tacy, którzy stwierdziliby, że wygląda ona lepiej niż inne samochody produkowane współcześnie. Do tego dochodzi klasyczny tylny napęd jak to w BMW i to prowadzanie jak w żadnym innym samochodzie, silnik umieszczony podłużnie z przodu jak najbliżej przedniej szyby aby odpowiednio wyważyć cały pojazd. Mimo tego, że od produkcji samochodu minęło już wiele lat to większość części możemy jeszcze bez problemu znaleźć czy to na aukcjach internetowych czy gdzieś na skupiskach starych nie jeżdżących Be-emek. Jeśli już naprawdę nie będziemy mogli czegoś znaleźć to można zawsze zadzwonić do oficjalnego dealera, a ten z pewnością coś nam znajdzie tylko, że cena będzie odpowiednio wyższa.

Podsumowując jest to marzenie wielu, wymagające dużo pracy i pieniędzy ale z pewnością ten samochód jest tego wart i każdy pasjonat motoryzacji który podejmie się jego zakupu nie może potem żałować.