Nowe czy używane?

nowe-czy-uzywane-1

Prędzej czy później każdy posiadacz pojazdu staje przed faktem napraw. Musi zatem zdecydować jakie części kupić – nowe czy używane. Niektóre naprawy można odłożyć w czasie, alby lepiej móc zaplanować budżet. Niestety najczęściej usterka pojawia się w najgorszym możliwym momencie i aby móc dalej poruszać się samochodem musimy udać się do serwisu. To właśnie w tym miejscu musimy zdecydować się na rodzaj części.

Bez względu na wybór warto zastanowić się nad faktem zakupu części oryginalnych lub też zamienników. W przypadku zakupu nowych oryginalnych części warto udać się do autoryzowanego serwisu. Wystarczy podać numer VIN i na pewno kupiona część będzie pasować do danego samochodu. Niestety kluczową rolę odgrywa tutaj cena. To najdroższy wariant. Alternatywą mogą być zatem hurtownie motoryzacyjne, które oferują szeroki asortyment do większości modeli samochodów. Zamienniki możemy dostać w różnych przedziałach cenowych. Zdarzają się również producenci, którzy dostarczają części bezpośrednio do fabryk oraz oferują sprzedaż detaliczną. Takie rozwiązanie daje możliwość kupienia przez klienta oryginalnej części znacznie taniej niż w ASO. Przy wyborze zamienników najlepiej kupować produkty renomowanych producentów. Gwarantują oni wysoką jakość porównywalną z częściami oryginalnymi.

Części używane to dobra alternatywa dla nowych części, których cena nieraz wydaje się być absurdalna., przykładowo lampy reflektorów i światła mijania. Internet umożliwia dostęp do bardzo bogatej oferty w której każdy znajdzie coś dla siebie. Najczęściej kupuje się skrzynie biegów, elementy wyposażenia wnętrza, czy reflektory. Należy pamiętać, że nieraz lepiej kupić części używane, które są jednak oryginalne niż niektóre (w szczególności tanie) zmienniki. Dodatkowo mamy pewność, że wszystko będzie do siebie pasowało.

Wybór części nowych to inwestycja w pewne bezpieczeństwo. Sterowniki poduszek powietrznych, napinacze pasów i inne tego typu rzeczy powinno się kupować nowe. Te części muszą być w pełni sprawne i oryginalność nam to zapewnia. Jak widać trzeba samemu rozważyć które części lepiej kupić.